Botox Terleme Tedavisi Hiperhidrozis

18Jan10

Botulinum toksininin bir diğer uygulama alanı ise Terleme yani tıbbi terminolojide Hiperhidrozis olarak adlandırılan tabloda kullanımıdır. Terleme özellikle yaz aylarında herkesi rahatsız eder, ancak bazı hassas bünyelerde kışın dahi aşırı şekilde olabilen bu durum sosyal açıdan çok fazla soruna neden olur ve kişinin yaşam kalite-konforunu kötü anlamda etkiler. Terleme bazı kişilerde yapısal bir durum iken, diğerlerinde kullandığı ilaçların yan etkisi şeklinde veya başka bir hastalığın semptomu şeklinde de olabilir.
Terlemeyi çözebilmek için cerrahi yöntemler de dahil değişik tedaviler uygulanmıştır. Kanımca hastayı negatif manada en az etkileyen, hızlı ve etkili bir yöntem olan Botox Terleme Tedavisi uygulaması tüm bu yöntemler arasında en mantıklı olanıdır.
Botoxu terlemeyi önlemek amacıyla koltuk altına, avuç içlerine ve ayak tabanına sıklıkla uyguluyorum. Bu işin mantığı deri içerisindeki ter bezlerinde terlemeyi oluşturan sinirsel iletiyi durdurmaktır. Dolayısıyla terlemede durmaktadır. Sık aralıklarla uygulanan ilaçtan sonra bir hafta içinde etki görülür. Uygulamanın etki süresi 6-12 ay aralığındadır.

Advertisements


No Responses Yet to “Botox Terleme Tedavisi Hiperhidrozis”

  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: