Kırışıklık Tedavisi

19Jan10

Yüz bölgesinde mimik hareketlerini yapmamızı sağlayan kaslar deri altında lokalize ve üzerlerindeki deriye bazı noktalardan bağlı olarak bulunurlar. Bu mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması, üzerini örten deri üzerindeki kıvrımları yani çizgilenmeleri belirgin hale getirir.

Kırışıklık Tedavisi; en sık ortaya çıkan dinamik çizgiler, alın, kaşlar arası, göz kenarlarıe ve ağız çevresinde görülür. Alın ve göz kenarlarındaki çizgiler kişiye daha yaşlı bir görünüm, kaşlar arasındaki çizgiler ise kişiye çatık kaşlı, kızgın bir bakış ifadesi verir. Mimik kaslarına botulinum toksini(Botoks) uygulayarak bu kasların hareketleri zayıflatılabilir, kas hareketlerindeki azalma, üzerindeki derinin, kas hareketleri ile katlanmasını ve katlanmaya bağlı çizgilenmeyi de azaltır.

Bu şekilde yaşlı ve kızgın olarak görünen yüz ifadesinde de etkin bir şekilde düzelme sağlanır. Botoks uygulamasına en iyi yanıt veren bölgeler alın, göz çevresi ve kaşların arasıdir.

Yüzdeki çizgilenmelerin yanı sıra botulinum toksinini kaş kaldırma amacıyla da uyguluyorum. Her ne kadar cerrahi yöntem kadar efektif olmasa da yinede kimyasal etki ile kaşları kaldırmanın mümkün olduğunu bilmeniz gerekir.

Advertisements


No Responses Yet to “Kırışıklık Tedavisi”

  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: