Burun Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler

21Jan10

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler ;Ameliyat sonrası dönemde size önerilen şekilde burun spreylerinizi ve gerekli görülürse antibiyotik ilaçlarınızı düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. İstirahat döneminde yatarken başınız yüksek konumda olmalıdır. Özellikle burun bölgesine su teması olmamasını önermekle birlikte duş yapmanızda sakınca olmadığını belirtmekte fayda vardır.

Ameliyat sonrasında burun özerindeki ateli 7. günde, flaster bandajı ise 10-12. günlerde çıkartıyoruz. Özellikle nefes alma sorunu olan hastalarda burundan sağlıklı nefes alma işlevi ortalama 2-3 hafta içinde başlayacaktır.

Burun içinde oluşan kabuklar ameliyat esnasında yerleştirilen dikiş materyalleri kontroller esnasında temizleneceği için hastanın ya da hekiminiz dışındaki kişiler tarafından temizlenmesi uygun olmayacaktır.

Atel ve flaster alındıktan sonra iyileşme periyodu devam edeceği için özellikle ilk 1-1.5 aylık periyotda burnunuzu olası darbe ve travmalardan korumanız gerekecektir. Bu dönem içerisinde numaralı gözlük veya güneş gözlüğü kullanmanızı da önermiyoruz.

Ameliyatdan sonraki ilk 10 günlük periyotda özellikle güneşten korunmanızı öneriyoruz. Olası en ufak sorunda veya kafanıza takılan her hususda hekiminize başvurmanız gerekmektedir.

Advertisements


No Responses Yet to “Burun Estetiği Sonrası Yapılması Gerekenler”

  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: