Gögüs Dikleştirme (Mastopeksi) Teknikleri

21Jan10

Meme dikleştirme (Mastopeksi) ameliyatlarında kullanılacak teknik memenin sarkıklık derecesine göre değişir. Hafif sarkma olanlarda, bollaşmış ve sarkmaya neden olan fazla deri kısmı meme başı etrafından çıkarılır ve meme başı olması gereken yere taşınır. Bu teknik uygulandığında sadece meme başı etrafında belli belirsiz bir iz oluşur.

Memede sarkma fazla ise meme başı etrafından çıkarılan deriye ek olarak memenin alt yarısındanda fazla deri çıkarılarak meme estetik normlara uygun olacak şekilde yeniden şekillendirilir.

Bu durumda meme başı etrafındakine ilave olarak meme başından alt kenara doğru uzanan kısa bir iz daha oluşur. Bu iz ilk 1-2 ay belirgin olmasına rağmen özellikle beyaz tenli kişilerde altıncı aydan sonra dikkat çekmeyecek hale gelir.

Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın sonuç olarak, meme başı normal pozisyonuna taşınıp bollaşmış olan fazla derilerde çıkarılarak meme daha dik ve diri görünüme kavuşturulur. Bu girişim esnasında memede hacim eksikliği varsa yani normalden küçükse silikon protezlerde yerleştirilebilir.

Advertisements


No Responses Yet to “Gögüs Dikleştirme (Mastopeksi) Teknikleri”

  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: