Alın Germe Kaş Kaldırma

27Jan10

Alın bölgesinde derinliği kişiden kişiye farklılıklar gösteren enine çizgilenmeler bulunmaktadır. Kaşlar arasında bu çizgiler dikey bir hal alır. Yapısal nedenlerle ya da yaşın ilerlemesiyle birlikte yerçekiminin etkisiyle alın cildinde gevşeme, alın çizgilerinde  belirginleşme ve kaş seviyesinde aşağı doğru yer değiştirme görülür. Kaşların sarkması kişiye yorgun, üzgün ve yaşlı bir yüz ifadesi kazandırır.

Kaş kaldırma ve alın germe ameliyatları hastaya fazla bir zahmet vermeyen fakat yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayan nisbeten kolay bir işlemdir.  Kaşların seviyesinde sarkıklık ve düşüklük varsa alın germe ameliyatıyla birlikte yapılmalıdır. Ancak kaş seviyesi normal olup sadece kaş ucunun kalkıklığı arzu ediliyorsa kaş kaldırma ameliyatı yeterli olur.

Kaş kaldırma ameliyatı alın germe ile birlikte yapılırsa genel anesteziyle, tek yapılırsa lokal anestezi ile yapılabilir. Ameliyat saçların arasından uygulanan birkaç cm lik kesilerle endoskopik yöntemlerle yapılır ve ameliyat sonrasında herhangi bir iz belli olmaz. Hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilebilir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek ağrı ciddi ölçüde rahatsızlık vermez ve kişi günlük aktivitelerine aynı gün veya ertesi gün dönebilir. Çalışan kişilerde işbaşı yapmak bir haftayı bulabilir.

Advertisements


No Responses Yet to “Alın Germe Kaş Kaldırma”

  1. Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: